KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852050
nr 1485 2050
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Pilarna tidig vår". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 55x75 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg